Ar nesustosiu augti, jei manęs pakanka?

Viena didžiausių baimių, kurią girdžiu iš žmonių, mėgstančių siekti maksimumo: „Jei galvosiu, kad manęs jau „pakankamai“ – ar nesustosiu augti? Gal užmigsiu komforto zonoje ir nieko nebesieksiu?“ Ir čia įsijungia raudona lemputė 🙂
„Esu pakankamai“ ne visuose kontekstuose vienodai tinka. Kartais labai slidi riba tarp to, kai „pakankamai“ reiškia meilę sau, o kada – pasiteisinimą ar savo tikrųjų norų ir poreikių nepaisymą.

Dangstydami savo baimes, neryžtą ir kartais to patys nesuprasdami dažnai sakome: „Ai, man viskas gerai… Visko aš čia turiu… Užteks ir tiek“. Tada nesvajojame ir nesiekiame, o iš tikrųjų – tiesiog per mažai tikime, kad tai įmanoma ir kad mums pavyks, tad daug patogiau galvoti, kad „visko mums užtenka“.

Tačiau kai sakome, kad esame „pakankamai“ ir dėl to kažko nedarome (pasakome Ne tam, kas neįdomu; atsisakome neįdomių darbų, pažinčių ar dirbti viršvalandžius) arba darome (pasilepiname vonioje po sunkios darbo dienos, užsirašome į išsvajotas šokių pamokas ar įgyvendiname ilgai nešiotą verslo idėją) – tai yra konstruktyvus savęs vertinimas.

Tad kai aš galvoju, kad esu Pakankamai – aš nenustoju augti. Žinau, kokia esu ir ko noriu, tad ir judu savo trokštama kryptimi. Tada augu ne iš trūkumo ir „nepakankamumo“ (kad kažkam atrodyčiau geresnė, kad pati sau įrodyčiau esanti kažko verta), o iš buvimo savimi – buvimo „pakankamai“ gera ir protinga, kad gaučiau to, ko trokštu. Ir pats augimas tada tikras, motyvuotas ir ne „dėl akių“, o dėl to – kad man tikrai nuoširdžiai to reikia ir norisi.

Pakankamai – tvirtas stuburas, su kuriuo daug lengviau kopti į kalnus. Į tokius kalnus, kurie artimi Tavo širdžiai. Ir eini į juos ne todėl, kad pasiūlė draugai, o Tu neturėjai ką veikti. Tie kalnai yra Tavo autentiško gyvenimo kelias. Tie kalnai esi Tu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: